Platformę Animal Expert+ tworzymy we współpracy z najwybitniejszymi ekspertami. Sprawdź kto tworzy dla Ciebie materiały.
tech. wet. Małgorzata Biegańska-Hendryk
Technik weterynarii, kocia behawiorystka, zoodietetyk psów i kotów. Od lat związana z poprawą losu zwierząt - najpierw, jako wolontariuszka fundacji, zajmowała się socjalizacją i adopcjami kotów, prowadząc przy tym szpital dla zwierząt wolno żyjących. Liczne kursy behawioralne pozwoliły na rozpoczęcie konsultacji z opiekunami w zakresie kocich zachowań. Swoją wiedze i doświadczenia zawarła w wydanym w 2015 roku poradniku "Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota". Informacjami dotyczącymi opieki nad kotami dzieli się też na łamach branżowych czasopism. Właścicielka marki kocibehawioryzm.pl, prywatnie opiekunka 4 wspaniałych kotów.
tech. wet. Agnieszka Cholewiak-Góralczyk
Specjalizuje się w dietetyce psów i kotów. Układa plany żywieniowe dla zwierząt chorych i jak i zdrowych. Jest autorką książki „Nie dla psa (i kota) kiełbasa czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka”. Publikuje także artykuły w magazynach branżowych oraz dla opiekunów zwierząt, a także prowadzi Fundację Surowe Kotki i Psy, popularyzującą zdrowe żywienie psów i kotów – w szczególności dietami surowymi.
Poza dietetyką interesuje się behawiorem – ukończyła kurs COAPE nadający kwalifikacje behawiorysty.
Beata Leszczyńska
Praktykujący behawiorysta zwierząt COAPE, ekspert w zakresie terapii zachowań zwierząt towarzyszących. Współpracownik COAPE Polska, wykładowca i tutor na kursie dyplomowym. Biegła sądowa z zakresu zachowania zwierząt towarzyszących i prezes Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE.
Autorka i współautorka wielu tłumaczeń o tematyce zwierzęcej. Część z nich jest dostępna na stronie www.hissteria.pl.
Od ponad 10 lat prowadzi własną praktykę w Katowicach.
Piotr Leszczyński
Behawiorysta zwierząt, absolwent kursu trenerskiego COAPE. Od wielu lat prowadzi wraz z żoną prywatną praktykę w Katowicach. Specjalizuje się w terapii zachowań niepożądanych psów i kotów. Przedmiotem jego zainteresowań są zachowania lękowe i stres separacyjny zwierząt towarzyszących. Jest autorem licznych tłumaczeń specjalistycznych tekstów z języka angielskiego z dziedziny zachowania zwierząt i medycyny behawioralnej. Nieustannie kształci się biorąc udział w licznych seminariach i konferencjach w Polsce i zagranicą.
Ewa Skarzyńska
Jestem właścicielką firmy „Kennelove” produkującej oryginalne klatki kennelowe z drewna oraz oferującej szeroki zakres akcesoriów dla psów. Moim „konikiem” są psie i kocie zabawki, w szczególności węchowe i intelektualne, które sama projektuję i tworzę. Ponadto jestem autorką bloga o aktywnym życiu z psem, a z doskoku także wolontariuszką w Gminnym Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Środzie Wlkp. Na co dzień opiekuję się moimi dwoma adoptowanymi psiakami: Piną i Maxem, których problemy nieustannie skłaniają mnie do pogłębiania wiedzy o metodach i narzędziach pracy z psami zaburzonymi. Swoją wiedzą i autorskimi zabawami węchowymi dzielę się z innymi, występując z Piną w szkołach, przedszkolach i innych placówkach.
Dr n. wet. Aneta Bocheńska
Dr n. wet. Aneta Bocheńska absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu (2007 rok). Do 2010 lekarz wolnej praktyki we Wrocławiu. W latach 2007 – 2010 odbyła szkolenie wCanine Rehabilitation Institute, Floryda USA oraz wymagany staż i praktyki w TOPS Veterinary Rehab pod kierunkiem Laurie McCauley, DVM zakończony uzyskaniem certyfikatu. W 2009 roku kurs akupunktury weterynaryjnej w CHI Institute Europe (Madryt), zakończony uzyskaniem certyfikatu.
Od 2010 roku do 2014 studia doktoranckie na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie, Katedra Chorób Wewnętrznych z Kliniką pod kierunkiem profesora Andrzeja Pomianowskiego. Od 2014 roku specjalista chorób psów i kotów. Luty 2015 obrona pracy doktorskiej z zakresu neurologii weterynaryjnej.
Autorka i współautorka licznych artykułów o tematyce neurologicznej i rehabilitacyjnej oraz weterynaryjnej medycyny sportowej. Współautorka „Przewodnik metodyczny po wybranych zabiegach fizykalnych” Aleksandra Bauer, Marek Wiecheć, Aneta Bocheńska, Anna Kaniewska, 2012. Wykładowca na licznych konferencjach i seminariach.
Katarzyna Ganszczyk-Rawska
Biolog, koci behawiorysta
Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalizacja - zoologia), psychologii zwierząt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz studiów podyplomowych „Kot: zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne”. Praktykujący od 10 lat behawiorysta i zoopsycholog specjalizujący się w pracy z kotami przejawiającymi zaburzenia zachowania różnego typu. Autorka wystąpień na konferencjach branżowych oraz licznych publikacji i artykułów, które ukazały się m.in. w magazynach „Życie Weterynaryjne”, „Kocie Sprawy” i „Zoobiznes”. Twórczyni cyklu autorskich wykładów na temat kociego zachowania pt. "Zrozumieć kota". Poza doskonaleniem warsztatu w oparciu o własną praktykę stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych kursach, seminariach i kongresach oraz bieżące zgłębianie popularnej i specjalistycznej literatury branżowej.
dr Agata Kokocińska
Etolog, zoopsycholog i trener psów. Doktorantka w Zakładzie Zachowania się Zwierząt Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN. Prowadzi badania z zakresu biologicznych mechanizmów zachowań, psychologii zwierząt i zoosemiotyki. Szczególnie interesują ją zagadnienia związane z temperamentem i osobowością zwierząt, a także ich emocjonalne życie. Prowadzi terapie psów i kotów z zaburzeniami behawioralnymi. Wykłada na Wydziale Nauk o Zwierzętach oraz Uniwersytecie Otwartym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Piotr Wojtków
Behawiorysta zwierząt i trener w szkole Psiedszkole, współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE, wykładowca kursu dyplomowego COAPE oraz na stosowanej psychologii zwierząt, startował w zawodach obedience, rally-o, working test, sprawdzianów dla psów tropiących, trener psów asystujących, behawiorysta współpracujący ze schroniskiem w Korabiewicach oraz innymi organizacjami pomagającymi psom, behawiorysta i trener w projekcie John Dog, razem z żoną prowadzi szkołę kształcącą trenerów i behawiorystów Wojtków Szkolenia; www.wojtkowszkolenia.pl.
Zofia Zaniewska-Wojtków
Magister bioetyki, socjolog oraz absolwentka Stosowanej Psychologii Zwierząt, założycielka warszawskiej szkoły Psiedszkole. Certyfikowany trener Fear Free Animal Trainer, behawiorystka COAPE, uczestniczka wielu zagranicznych konferencji, kursów i seminariów. Współautorka książki „Słuchając Psa” oraz mama białego owczarka szwajcarskiego o imieniu Bordo.
Dr n. med. Tomasz Nowak
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Specjalista Rozrodu Zwierząt, Specjalista Chorób Psów i Kotów oraz Specjalista z zakresu Radiologii Weterynaryjnej. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz prowadzi Praktykę Weterynaryjną MY PET. Zawodowo szczególnie bliski mu jest rozród, chirurgia oraz interna i diagnostyka obrazowa. Uczestniczy w wielu konferencjach i szkoleniach krajowych i zagranicznych.
Anna Dankowska
Dogoterapeuta i hodowca psów rasowych (cavalier king charles spaniel, chin japoński, spaniel kontynentalny miniaturowy - papillon), pedagog, lektor języka angielskiego i niemieckiego w przedszkolach i żłobkach, prowadzi ukierunkowane zajęcia z udziałem swoich psów terapeutycznych. Ukończyła terapią pedagogiczną, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, edukację przedszkolną i wczesnoszkolną, zarządzanie oświatą, kursy dogoterapeutyczne i liczne kursy behawiorystyczne oraz w zakresie dziecięcej psychologii i pedagogiki, kurs Terapii Ręki i TUS, w trakcie studiów z diagnozy i terapii SI.
Magdalena Łęczycka-Mrzygłód
Trenerka psów, behawiorystka zwierzęca, ale przede wszystkim instruktorka obedience. Z wykształcenia zootechnik. Właścicielka szkoły i klubu Team Spirit. Propaguje wiedzę o szkoleniu psów na swoim blogu www.ObiBlog.pl. Autorka książki: Jak to ugryźć? Czyli pies w domu i Na psa urok. Proste rozwiązania trudnych problemów. Z zawodami obedience związana od 2007 r. Z Zuko (australian kelpie) dwa razy reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata. Aktualnie przygotowuje swojego użytkowego border collie Weia do kwalifikacji do mistrzostw świata obedience. Trenowała również agility. Uwielbia rozwój osobisty (coaching), jazdę konną w stylu western oraz dietoterapię.