Pełna treść dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów

Masz już subskrypcję? Zaloguj się!

Dziecko i pies cz.II

Anna Dankowska
Instrukcja obsługi szczeniaka ODC. 9/9

W dwóch odcinkach filmu dogoterapeutka na co dzień pracująca z dziećmi odpowiada na pytanie - jak przygotować dom, w którym mieszka pies na pojawienie się dziecka i odwrotnie - jak przygotować dziecko na pojawienie się psa.

Transkrypcja - Dziecko i pies cz2 

 

00:00:17 

Kolejna aspekt, który warto wziąć pod uwagę, zanim pies przyjdzie do naszego domu albo wraz z tym, jak on do naszego domu dotrze i dotyczy to dzieci zarówno przedszkolnych wczesnoszkolnych, jak i późno szkolnych nastolatków po niej. 

00:00:36 

Tej wiedzy. 

00:00:38 

Nie nie nawet nie nabywamy automatycznie. Czyli jakie są takie podstawowe zasady w relacjach z psem? To są rzeczy, które ja podczas moich zajęć terapeutycznych, czyli zajęć edukacyjnych z udziałem psa w sposób cykliczny, sukcesywny i regularny, powtarzalny wdrażam i przypominam, czyli te zasady podstawowe, jakie powinny dotyczyć każdego członka rodziny. Relacjach z psem? 

00:01:05 

Ja zawsze dzieciom na zajęciach mówię, że jeżeli jakiś dorosły tych zasad nie przestrzega, to warto, żeby one też temu dorosłemu to przekazały i to są takie podstawowe rzeczy, które mówię również nabywczą na bardzo częste. 

00:01:17 

Wśród moich nabywców są rodziny z dziećmi, czyli które przekazuje tym dzieciom, jak przyjeżdżają po odbiór psa. Przekazuje im też książeczki edukacyjne, które mam przygotowane na te potrzeby, które utrwalają te zasady, ponieważ podczas zajęć robimy to na wiele sposobów. Robimy to wielokrotnie podczas spotkania z potem z nabywcami szczeniąt. 

00:01:38 

Nie mam tyle czasu w związku z tym. 

00:01:43 

Te zasady warto wdrażać również, gdy taki udziałem takich spotkań nasze dzieci nie biorą udziału w takich spotkaniach. Musicie państwo sami przygotować dziecko na przybycie czworonoga i i to jest pierwsza zasada. 

00:01:59 

Nie podbiegam y do prze 2. Kolejna zasada. Nie pochylamy się nad psem, nie zaglądamy mu prosto w oczy, bo to jest zaproszenie do ataku. Nie zabieramy psu jedzenia, nie bawimy się jego jedzeniem. 

00:02:11 

Nie przeszkadzamy przył. Gdy świtnie nas podstawowych rzeczy, bardzo ważnych szczenie. Zresztą podobnie jak dorosły pies, ale najczęściej, no i jednak nabywamy szczenie. 

00:02:22 

No to jest jakby taka podstawowa jego potrzeba, jak i każdego prze ale szczególnie szczenięcia, by ten sen był wielokrotnie. 

00:02:31 

Niezakłócony i regularny, gdy szczenięcia damy za dużą przerwę w spaniu. To jest tak samo jak z dzieckiem. Do szczelnie będzie pobudzone będzie fill. 

00:02:40 

Nie będzie sobie radziło z emocjami. Nie będzie się samo uregulowało, podobnie jak dziecko, któremu, któremu odbierzemy drzemkę ll w dobrej wierze albo przez przypadek i tak naprawdę zamiast spać dłużej i lepiej będzie spał krócej i gorzej, to samo jest dokładnie ze szczenięciem. Jeszcze do tego nam pokaże kilka niepożądanych zachowań, których będziemy następni bardzo niezadowoleni. 

00:03:01 

I dlatego, szczególnie u małych dzieci, bo starszym wystarczy to pewnie krótko powiedzieć. 

00:03:07 

Adama z młodszym dzieciom warto wprowadzić je w ten w ten 17. Ten zwyczaje psa pokazać, że to miejsce, w którym śpi piec to jest miejsce jego oaza spokoju. Jego miejsce ciszy nie wolno wtedy go podnosić, budzić. 

00:03:22 

Przeszkadzać nie i trzeba czasami przerwać zabawę. Będę pies sobie po prostu odpoczął. 

00:03:27 

Oczywiście musimy nauczyć dzieci właściwego właściwej zabawy z psem, czyli zabawa, która, gdzie bo gdy bawimy się z psem bez szarpania bez szczypania, że ta zabawa musi być przez nas początkowo kontrolowana, tak, żeby to była dla psa rzeczywiście zabawa, a nie a nie inspiracja do ataku lub walki ll. Najgorszym razie dojdzie do realizacji instynktu łowiec. 

00:03:51 

Skiego i teraz tym o głaskaniu głaskaniu zawsze też dużo mówię na zajęciach, że pies ma inaczej unerwione są głowę, inaczej funkcjonującą funkcjonujące ciał. 

00:04:03 

Powinniśmy nie lubi głaskania po głowie w woli, głaskanie za uchem i pod brodą i na grzbiecie i to to jak dotykamy psa, jak dajemy mu się powąchać, ma bardzo duże znaczenie. 

00:04:16 

Mi się o tym bardzo łatwo mówi na zajęciach, ponieważ na zajęcia przychodzę przecież z moimi psami dogo terapeutycznymi, czyli psami terapeutycznymi, które są odpowiednio przystosowane, wyselekcjonowanej, wybrane, no nie zawsze państwo do domu kupujecie psa, który z natury swojej jest bardzo łagodny albo z natury swojej nie ma instynktu łowieckiego lub innego, który może. 

00:04:41 

Zakłócać ten taki bardzo spokojną edukację, dlatego warto szczególnie, gdy wybieramy psa innej rasy niż takiej typowej tego typowego psa rodzinnego. 

00:04:53 

Czy takiego, który swoje już natury czy z genetycznych uwarunkowań wiemy, że że on bardzo dobrze toleruje dzieci? To szczególnie ta edukacja powinna być intensywne. Kolejna ważna zasada, którą warto wdrożyć wbrew po. 

00:05:07 

Wzorom ll oczywiście jak nie posiadamy prze również, ale jeżeli już mamy nabyć albo już go mamy bardzo często się dzieje tak, że dzieci rozochocony swoim własnym psem bardzo chętnie podchodzą też do innych psów, ponieważ nabrały odwagi, ale nasz pies, bo ich pies jest bardzo przyjazną się, świetnie z nim czują, pokochały psa i ten kontakt z psem związku z tym następne napotkane psy budzą w nich jeszcze większy entuzjazm niż. 

00:05:32 

Do tych prac i tutaj warto bardzo mocno wdrożyć zasadę, że nie podchodzimy do obcych psów bez zapytania o zgodę właściciela na pewno nie pobiegamy i nie głaszczemy, nie dotykamy obcych psów bez zgody właściciela. 

00:05:47 

Co więcej, gdyby zgoda jest taka niepewna, to też nie korzystamy z tej okazji, bo to niestety nie każdy pies jest taki sam i nie każdy. 

00:05:55 

Pies, który nie jest naszym sam tak samo lubi obcy dotyk czy reakcje, albo na przykład dziecko. 

00:06:03 

I teraz dochodzimy do tematu, o które bywa bardzo kontrowersyjny, jaki pies dla rodziny i teraz do rodziny, dla rodziny z dzieckiem. 

00:06:12 

Naturalnie mówimy tutaj o sytuacji tej, gdy kiedy zmierzamy do tego, jak jak już jest ta relacja, człowiek, pies, dziecko, pies, człowiek, pies i, pies w rodzinie z dzieckiem. 

00:06:24 

I teraz jakiego psa wybrać? No i tutaj zaczyna się taki bardzo powszechny dylemat, że jeżeli ktoś nie Jestem profesjonalistą, albo nie jest. 

00:06:36 

Osobą, która całe życie miała psy, ma duże doświadczenia z psami. Bardzo często styka się z ludźmi, którzy mają psy i ma wiele doświadczeń i teraz podejmują podejmuje. 

00:06:47 

I świadomą decyzję, czy rodzina podejmują świadomą decyzję, że rzeczywiście pies poja powinien się w u nich pojawić i to jest już dobrym on. 

00:06:55 

To pojawi się dylemat, jaki to ma być pies i najczęstszym kryterium wyboru jest wygląd. 

00:07:02 

I to niestety bardzo bywa bardzo bywa mylące i złudne, dlatego, że bardzo ciężko jest przekonać takie osoby, które już po długich na przykład latach czasami rozterek. 

00:07:16 

Czy to jest dobry moment dla rodziny, by ten pies się w niej pojawił? Dokonują wybór. Teraz właśnie jest ten moment. 

00:07:22 

My chcemy teraz kupić prze i ten nam się podoba. Naprawdę jest ładny, ma piękną sierść, jest duży, ma fajne oczy i ma fajne. 

00:07:31 

Ogon i szybko biega i w ogóle będzie super. 

00:07:35 

I teraz za każdym razem jako hodowca i jako osoba, która pracuje z psami 3 różnych ras, ale jednak do siebie podobnymi, która styka się wielokrotnie z osobami, które zwracają się z problemami behawioralnymi. 

00:07:53 

Mówię z całą stanowczością, że należy wybierać trzeba do naszej rodziny. 

00:08:00 

Lel, biorąc pod uwagę nasz. 

00:08:03 

Poziom energetyczny, czyli to jakim my typem energetycznym rodziny jesteśmy. Jaką aktywność fizyczną standardowo przejawiamy, jaki prowadzimy tryb życia? 

00:08:16 

00:08:18 

Sprawdzić genetyczne. 

00:08:22 

Usposobienie, czyli to to w sposobie nie dla danej rasy, które jest z założenia oczekiwane w danej rasie. 

00:08:31 

I przede wszystkim pochodzenie psa, ponieważ bardzo wiele ras, które znamy. 

00:08:37 

Lel w tej chwili ma historię, która nie do końca może być nam znana albo tą źródłowo i historia pokazuje, jaka może być ich instynktowna reakcja na różne sytuacje. I tu mam na myśli przede wszystkim to, że jeżeli psy były stworzone do walk. 

00:08:57 

Bo w nich ta tendencja istnieje i nawet jeżeli jest to rasa już ten duje w kierunku psa takiego towarzystwa czy rodzinnego, ale były stworzone do walk. 

00:09:08 

To instynkt w nich jest i my nie możemy zaprzeczać genom. Nie możemy. Jesteśmy w stanie wyeliminować czynników genetycznych, które drzemią w danej rasie lub jest to bardzo rzadki. 

00:09:25 

Nie oszukamy instynktu łowieckiego instynktu płochacz ani nie oszukamy llll takiej tendencji do pracy, do zadań o wości do instynktu pasterskiego psa pasterskiego zabraniającego nie oszukamy instynktu który drzemie. 

00:09:45 

Prze i wynika z jego pochodzenia. Stąd analizę historia, skąd pochodzi rasa, do czego była stworzona fill i fill, jakie są jej charakterystyczne cechy? 

00:09:58 

Jest bardzo istotna. 

00:10:01 

Żebyśmy mogli ocenić, czy to jest właśnie rasa dla nas. 

00:10:06 

Bo, jeżeli dam dana dana raz charakteryzuje się tym, że słabo toleruje dzieci. 

00:10:12 

Lub wymagana jest istotna socjalizacja. To jeżeli to jest nasz pierwszy pies albo pierwszy pies. 

00:10:17 

Od wielu lat. 

00:10:18 

To być może wysiłek, który musimy włożyć w to, żeby ten pies dobrze zgrał się z naszymi dziećmi, będzie niewspółmiernie wysoki, albo bardzo będzie to trudny proces i być może. 

00:10:35 

Będzie istniało ryzyko porażki. 

00:10:39 

Trudności, z którymi, które, które mogą zakłócić naszą radość z tego nowego członka rodziny. 

00:10:46 

Dlatego EE. Czy wybór danej rasy musi być podyktowany tym, z czym my się dobrze czujemy? Jeżeli mamy prze stróżu ją czego? 

00:10:56 

Psa od dużym instynkcie łowieckim. 

00:11:00 

To nawet jeżeli socjalizuje my czy przygotujemy tego przez świetnie do funkcjonowania w naszej rodzinie, z naszym dzieckiem, to niekoniecznie będziemy się czuli bezpiecznie, gdy nasze dzieci odwiedzą koledzy i koleżanki, bo wszystkich reakcji nie wyeliminujemy. 

00:11:18 

Być może nasz pies przyzwyczai się do tego, że będzie jest różowa, upilnował naszych dzieci, ale może to się również objawiać tym, że będzie jej bronił przed jego własnymi kolegami. Jeżeli oceni sytuację bardziej lub mniej. 

00:11:32 

Stąd musimy wiedzieć, że decydując się na psa, który ma taką taki instynkt. 

00:11:39 

To nie możemy oczekiwać, że zrobimy z niego psa. 

00:11:44 

Kanapowego prza pałacowego i psa, który swoją łagodnością miał urzekać i spokojem. 

00:11:52 

Fill i tutaj jakby pojawia się problem z mieszańcami, ponieważ mieszaniec to zawsze jest jakaś jakaś jakiś splot różnych genetycznych cech. 

00:12:02 

Czasami znamy pochodzenie psa. Wiem mieszaniec jakich ras to jest i możemy mniej więcej przewidywać, że to będą takie cechy. Tak jest przewagą takich lub takich. 

00:12:11 

Natomiast nie zawsze będzie to nie zawsze jakby połączenie tych genów da nam jasną odpowiedź. Jakie cechy może potencjalnie przejawiać taki mieszaniec? 

00:12:21 

Później to będzie tutaj w znacznym stopniu utrudnione. Stąd jakaś konsultacja behawioralna. Kontekście tego, że pieszy ma trafić do rodziny z dzieckiem, byłaby bardzo wskazana, ale Javier yssy, którym będzie miał rozeznanie, sposobność, żeby takiego psa sprawdzić. 

00:12:39 

Duży czy mały? Tutaj też jest oczywiście odwieczny dylemat. Małe psy są teoretycznie nam się wydają bardziej takie dla małych dzieci. 

00:12:48 

Duży pies, może dziecko przewrócić, nawet jak jest uosobieniem łagodności. No i znowu dodo możemy się cofnąć do goldena czy labradora, które teoretycznie są uznawane za takie psy. 

00:12:58 

Rodzinne praktycz. 

00:13:00 

Nie są bardzo długo w okresie szczenięcym i młodzieńczym i bardzo długo dojrzewają i mogą w swojej niepohamowanej radości tak naprawdę przewrócić mniejsze dziecko i zupełnie nie będą miały złych intencji, ale po prostu będą się długo tak zachowywać ze względu na to, że tak się właśnie rozwijają teraz. 

00:13:20 

F wiek dziecka wiek dziecka ma bardzo duże znaczenie, bo są psy takich ras, które nie wiem, tolerują nastolatki, bo są już bardziej narażone w reakcjach mniej bardziej przewidywalne, a mniej tolerują małe dzieci. 

00:13:34 

Le wiek dziecka też determinuje to, jakim stopniu będziemy w stanie przygotować dziecko, czy nauczyć je właściwych reakcji na przykład. 

00:13:44 

No i tutaj jeszcze dochodzi kwestia samego typu właśnie danej rasy, czyli no jak mamy do czynienia? Nie każdy mały pies to będzie wiesz czy się będzie nadawał do dziecka, bo jeden Yorkshire terrier będzie świetny, a większość z nich będzie ujadać większości łoł jest szczesliwa, większości łał jest kąsa i gryzie i ma, bo ma problemy jakieś lękowe i teraz mimo że to jest bardzo mały pies i wydawałoby się pozornie, że może nie będzie dziecku zagrażał, ale niekoniecznie będzie świetnym kompanem dla tego dziecka, bo. 

00:14:16 

Bo zdradza cechy, które które w dużym stopniu. 

00:14:19 

Nie będą nieba. 

00:14:21 

Sprzyjać tej właściwej relacji? 

00:14:25 

Rasy agresywne co do zasady można powiedzieć, że. 

00:14:30 

Stwarzają pewne pewne niebezpieczeństwo. Pewien wywołują pewien niepokój, ponieważ ich 3 jako osobnicze ll są. 

00:14:42 

Ciężkie do zahamowania, a fill nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć. Szczególnie mówię o małych dzieciach, wszystkich reakcji dzieci i reakcji tego psa nad nana na dziecko. Zawsze to do budzi większy respekt i posiadanie psa. 

00:15:00 

Ras agresywnych, chociaż statystyki tak jak mówiłam wcale nam nie pokazują, że liczba pogryzieni przez te 3 jest wysoka, czyli profilaktyka gdzieś pogryzień musi musi trenować w innym kierunku. 

00:15:10 

Tak jak mówiłam w kierunku edukacji wiedzy o psie, to mimo Wszystko przy ras agresywnych. To są przy dla bardzo odpowiedzialnych i świadomych właścicieli. 

00:15:20 

Rasy psów dużych to oczywiście tak jak mówiłam do małych dzieci, zawsze wybierałam wybierając dużego psa, musimy się liczyć z tym, że że jej ten pies, szczególnie młodym wieku jest, jest mocno pobudzony. 

00:15:34 

Skory do zabawy to on swoją masą. Czasami może temu dziecku zagrażać. Oczywiście rasa rasie nierówna, ale to Wszystko musimy uwzględniać przy przy tych relacjach red. 

00:15:44 

Drivery wiele wielu, wiele retrieverów pracuje w dogoterapii, jakby są bardzo popularne w tej pracy, jednak tam one pracują pod czujnym okiem przewodnika pod czujnym okiem terapeuty w domu. 

00:15:58 

My nie zawsze mamy taką wiedzę. Prowadzenie retrievera wcale nie jest takie proste i wcale nie jest takie oczywiste, że kupując labradora pójdzie nam znakomicie każde szkolenie, ponieważ to też jest wbrew pozorom retriver to pies dla wymagającego dla wymagającego. 

00:16:15 

Przewodnika i i który od przewodnika będzie wiele wymagał. 

00:16:20 

Spaniele miniaturowe to te, którymi tutaj towarzyszą, czyli ja, cavalier y czy czy czy japoński Chin czy czy czy spaniel kontynentalny miniaturowy to są psy, które zdecydowanie nadają się do być w towarzystwie dzieci. 

00:16:34 

Wszystkie te psy w opisie rasy swoim swojej genetycznej historii ma mają zarówno dogoterapii, jak i właśnie przede wszystkim są psami pałacowy mi psa sami, które miały nic wyrażać agresji i które rzeczywiście naturalnie zupełnie fill to. 

00:16:51 

No to mu życzliwość dla dzieci. Mają jednak nie oznacza to z automatu, że w każdej rodzinie z dzieckiem będą czuły się znakomicie. 

00:17:00 

Są egzemplarze, które bardzo lubią towarzystwo dzieci są takie egzemplarze, które lubią nie tak zwyczajnie tolerują, nie mają, naturalnie są, są na pewno zdolne do tego, by dobrze funkcjonować w rodzinach z dziećmi, również małymi dziećmi. 

00:17:16 

Jednak to bardzo zawsze podkreślam, że bardzo istotną kwestią jest to, jak wychowamy dziecko dla takiego psa, bo ten pies z natury swojej dobrze socjalizowane. 

00:17:26 

W hodowli, w której jest dbałość o to, by ta stylizacja z dziećmi następowała, były dobrze traktowane przez dzieci 3 i samym okresie już w tym rozwojowym pierwszym są znakomicie przygotowane do tego, by funkcjonować z dziećmi, ale to nie oznacza, że będą znakomicie funkcjonować. Jeżeli te dzieci będą motorycznie im pokazywały zachowania, które które wzbudzą ich nich niepokój lub będą. 

00:17:52 

Doprowadzam do lęku czy do zaburzenia poczucia bezpieczeństwa. 

00:18:01 

Wróćmy ując edukacja i wychowanie dziecka do życia. Sprzęt musi uwzględniać wiek dziecka i psa. Trening spacerów ze smyczą, gdy dziecko chce mieć psa. 

00:18:14 

Tak jak mówiłam wcześniej, podobnie jak wszelkie inne tego typu testy uznaje za nieprawidłowe, dlatego, że to osoby dorosłe, muszą przyjąć odpowiedzialność za elzab sza za jego pot za zaspokajanie jego potrzeb. 

00:18:30 

Za to by dziec. 

00:18:32 

Każdym wieku dbało o dobrostan psa kierowało się empatią w stosunku do psa i traktowało psa zgodnie z tym, jak należy go traktować, by on miał poczucie bezpieczeństwa i wzrastał i rozwijał się prawidłowo. 

00:18:48 

W związku z tym żaden trening dziecka ze smyczą ani nie uczyni dziecka prawie właściwym opiekunem psa. Może natomiast edukacja w zakresie potrzeb psa może zdecydowanie wpłynąć na bardzo dobre. 

00:19:03 

I bardzo pomyślne relacje dziecka. 

00:19:08 

Bezpieczna pozycja w przypadku ataku psa to też element edukacji, o którym jeszcze chciałam wspomnieć. Uwrażliwianie, bo to jest też taki aspekt, który w moim procesie, który wprowadzam przedszkolach, szkołach, spotkań dziecka z psami, jest bardzo ważne. Tak jak mówiłam posiadanie psa lub taka taka zainteresowanie duże psami u dzieci musi być kontrolowane. 

00:19:37 

Zarówno przez dziecko, jak i przez nas dorosłych, czyli. 

00:19:40 

Musimy nauczyć dziecka zarówno tego, że nie głaszczemy obcego psa bez pytania ze względu na tego przejrzeć Tenu na nasze bezpieczeństwo, ale że też zdarzają się sytuacje niebezpieczne. 

00:19:49 

W tym musimy się przed psem schronić i to to już należy do takich do takich reakcji związanych z reakcjami bezpieczeństwa w ogóle. I warto też dziecko takich reakcji nauczyć. 

00:20:04 

Każda relacja dziecka i psa powinna uwzględniać potrzeby dziecka i psa, kontrolę i nadzór osób dorosłych nad tymi relacjami. Dopiero jak zdobędziemy zaufanie i mam do czynienia ze starszymi dziećmi, wiemy, że pod czegoś, co już dotychczas widzieliśmy. 

00:20:25 

Czego doświadczyliśmy wspólnie i to wspólne bycie w tym wspólnym dobrostanie dzieci, rodziny i psa jest prawidłowe. Myślę, że możemy. 

00:20:36 

Możemy ten ten na wzór zluzować. Natomiast w przypadku małych dzieci ich nieprzewidywalność reakcji na nieprzewidywalność działań oraz ich pomysłowość nie zawsze korespondować będzie z potrzebami. 

00:20:49 

I tak jak są psy, które w takiej sytuacji zachowują się neutralnie albo się schowają, tak jak to zrobią na przykład miniaturowe spaniela, z którymi współpracuję, to tak po innych instynktach mogą zareagować w niechciany dla nas sposób i stworzyć sytuacje niebezpieczne. 

00:21:08 

Ostatnia kwestia związana z oceną psa i jego predyspozycji dla naszej rodziny. 

00:21:14 

Tak jak mówiliśmy wcześniej je tak jak wspomniałam, czasami kupujemy szczeniaka, czasami kupujemy psa dorosłego, adoptujemy psa, jakiś pies trafia do nas w jakiś zupełnie jeszcze innych nietypowych okolicznościach w różnym wieku. 

00:21:30 

Ll tak naprawdę, a czasami dokonujemy w fill świadomego wyboru albo adopcji ze schroniska z jakiś innych rąk to sami kupujemy psa po wybraniu określonej rasy z danej hodowli powyborcza hodowli. 

00:21:45 

Każda z tych sytuacji. 

00:21:48 

Jeżeli chcemy być pewnym, jak będzie wyglądało nasze wspólne życie dalej. 

00:21:55 

Wymaga oceny predyspozycji, również tego psa do tego, by funkcjonować w naszej rodzinie. 

00:22:02 

Fill i tutaj takiej oceny, której oczywiście najlepiej by podjął się behawiorysta. 

00:22:09 

Dokonujemy w UE takim. 

00:22:12 

Fill wieloaspektowy ym kontekście, czyli mówimy o reakcji. Sprawdzamy reakcje tego psa na poruszające się przedmioty, zabawki wydające dźwięki, reakcje na dźwięki, na przykład płacz, na krzyk na gwałtowny hałas, reakcje na bieganie dzieci, reakcje na dzieci, w ogóle reakcje na małe dzieci, babcie no duże dzieci. Sprawdź na przechodzących ludzi zachowanie podczas spaceru przy rower. 

00:22:36 

Że to w łóżku emocjonalność, ekscytacja przy powitaniu, reakcja na nowe przedmioty, na zachowanie psa zwracamy uwagę na zachowanie psa podczas zabawy na podgryzanie ludzi na podgryzanie przedmiotów naum, ojemność odpoczywania, wyciszania się samo regulacji czy zachowania separacyjny to z wieloaspektowa ocena. Jeżeli chcemy dokonać takiej. 

00:22:58 

W stosunku do kolendo konkretnego osobnika łatwiej nam w przypadku szczeniaka określonej rasy, która ma. 

00:23:06 

Identyfikowalne cechy, które są ch cechami wiodłem semi danej rasy i nadal dalej dokonać wyboru szczenięcia, które pewne takie już pokazuje na etapie tego rozwoju czy tego tego czasu, w którym jeszcze przebywa w hodowli. 

00:23:23 

Jest stymulowane poprzez właśnie różnorodne okoliczności do tego, by móc ocenić, jaka jest jego taka naturalna skłonność prze do obecności dziecka. 

00:23:34 

Czy do tych właśnie wspomnianych przez przed chwilą przeze mnie bodźców? Jaka jest jego reakcja na te fill? Właśnie bodźce? Taka ocena wbrew pozorom jest bardzo istotna. Zanim dokonamy wyboru tryb jest, może powinien trafić do naszego domu. 

00:23:52 

Zmnienia tych wszystkich czynników, czyli edukowanie, przygotowanie dziecka we właściwy sposób sprawdzenie. 

00:24:00 

Za te rasy czy danego egzemplarza do tego, czy nadaje się do domu, do naszego domu, do domu, z naszym dzieckiem, do domu, który określony specyficzny sposób już funkcjonuje. 

00:24:13 

Jest bardzo ważna, jeżeli chcemy zapewnić sobie sukces wzajemnych relacji i by ta wzajemna relacja czy wzajemne bycie razem między psem a naszym ludzkim stadem było ll było. 

00:24:29 

Radosne było pełne przyjaźni i pełne sobie fakt. 

00:24:34 

Podsumowując zatem rozważania na temat wyboru właściwego prze czy psa właściwej rasy dla naszej właśnie rodziny, musimy wziąć pod uwagę różne okoliczności aspekty. 

00:24:46 

To, co wspomniałam wcześniej, jakim jakimi jesteśmy osobami, jakie prowadzimy tryb życia, jakie mamy potrzeby, jak spędzamy wolny czas. 

00:24:57 

W jakim wieku są nasze dzieci i wziąć pod uwagę wybierając rasę. 

00:25:02 

Zarówno pochodzenie tej rasy i jej uwarunkowania genetyczne, czyli to do czego została ta rasa stworzona. 

00:25:11 

A także wielkość psa, ll wiek dziecka i uwzględnić za każdym razem przygotowanie dziecka do przebycia psa, ale też nasze przygotowanie do tego, że przyjdzie do nas pierwszy o określonych predyspozycjach o określonych cechach i określonych potrzebach. 

00:25:32 

I tak. 

00:25:34 

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, które które są tutaj przed nami. Proszę zwrócić uwagę na zdjęcie dziecka szpit bólem bardzo popularne tak można wrzucić w Google dziecko i Pitbull i znajdziemy bardzo dużo różnych zdjęć. Nie jeszcze wiele osób, które promuje. 

00:25:52 

Właściwie film. 

00:25:54 

Zdjęcia, które pokazują rzekomo prawidłową relację pitbula z małym dzieckiem, pokazują tego psa rasy agresywnej FW relacji do dziecka, uwypuklając, że tak naprawdę jest mit, że jest to pies rasy agresywnej. Tymczasem behawioryści są zgodni. Oglądając te zdjęcia, że te zdjęcia nie pokazują prawidłowych relacji dziecka i. 

00:26:15 

I tutaj dochodzimy właśnie do tych, do tych momentów czy do do tych fragmentów, gdzie potrzebna jest fachowa wiedza i to, że właściciel. 

00:26:24 

Właściciel psa rasy agresywnej lub innego psa, uważa, że jego dziecko z jego przem może robić Wszystko i jego dziecko. 

00:26:32 

Z jego psem jest bardzo bezpieczne, tylko dlatego, że tak mu się wydaje, że że uważamy, że uważa, że tak po prostu, że ty po prostu nic się nie wydarzy. Nie jest niestety wystarczające, ponieważ trzeba mieć więcej wiedzy na ten. 

00:26:47 

Możliwości prze jego granic oraz jego zachowań i tegoco. Pies nam pokazuje zdjęcie pitbula, które widzimy tutaj na prezentacji, na którym jest dziecko jest oczywiście zdjęciem nienaturalne. 

00:27:03 

Po pierwsze. 

00:27:04 

Dlatego, że dziecko samo nie weszła na pewno na tego prze bo jest to maleńkie dziecko, czyli zostało na to kubsza. Wyłożona jest leży w nienaturalnej dla siebie. 

00:27:12 

Pozycji i jest. 

00:27:16 

Jest praktycznie pewne, że zdjęcie to zrobiło. Zrobione zostało w celu pokazania właśnie tej wyimaginowanej właściwie relacji tego, że dziecka w tym siem, gdyż biorąc pod uwagę wiek tego dziecka, trudno powiedzieć, że została nawiązana głębsza relacja. 

00:27:32 

Natomiast sytuacja dla psa już na pewno nie komfortowa. Na pewno trudna do zrozumienia. Tym samym może być niebezpieczna. Obok widzimy relacje dziecka, koło którego leży zrelaksowany piec, w pozycji której sam się. 

00:27:46 

Kładzie nie jest przez nikogo trzymany 2 pies, który ze spokojem pochyla się nawi dzieckiem w sposób dobrowolny. 

00:27:55 

Kolejna kolejne zdjęcia, które chciałabym pokazać to zdjęcie. 

00:27:59 

W którym również wykorzystałam Pitbull, a nie dlatego, że uważam, że jest to niebezpieczny dla dzieci, szczególnie pies. Tylko dlatego, że uważam, że bardzo wielu właścicieli pit bulli, tych, którzy chwalą się tym w Internecie, niestety chcąc pokazać łagodność tej agresywnej rasy ll stawia tego prze sytuacji dla niego bardzo niekomfortowej, czyli tym samym bardzo niebezpiecznej dla dziecka. 

00:28:26 

Tutaj widzimy psa, który spogląda znowu na niemowlę, czyli dziecko, z którym też jeszcze nie nawiązał żadnej bliższej trwałej relacji, która nie została zbudowana, obudowana, wzorowana i uwzględniona w jakikolwiek sposób w życiu tego psa. 

00:28:42 

Pies jest tej rasy takim spojrzeniem i taką postawą pokazuje zwykle instynkt łowiecki, a niekoniecznie o postawę opiekuńczą. Zatem to zdjęcie również nie jest egzemplifikacją. 

00:28:57 

Dobrej relacji psa z niemowlęciem. Zdjęcie obok pokazuje zrelaksowane dziecko i zrelaksowanego psa, którego cała mowa ciała. Spojrzenie jest spokojne, łagodne in nosi znamion niepokoju. 

00:29:14 

Oprócz tego relacja tego dziecka z tym psem jest oparta na budowaniu jej przez dłuższy czas. 

00:29:25 

Takich relacji i takich ras oraz takich wyborów życzyłabym Państwu, gdy będziecie podejmować decyzję. 

00:29:33 

O wyborze psa do rodziny. Jeżeli macie małe dzieci, nie wybierajmy ras, które w opisie swoim mają niską tolerancję do do dzieci lub jest można wyczytać w tym opisie rasy, że wymaga intensywnej socjalizacja. 

00:29:51 

Jeżeli nie lubicie państwo dużych aktywności fizycznej, dużej aktywności fizycznej, wielokilometrowych biegów, zajęć o charakterze umysłowym, nie wybierajcie państwo jak psów o dużej potrzebie ruchu El, wybierając całym swym życiu łowieckim narodziny, musimy się liczyć z tym, że ten pies będzie takie zachowania przejawiają. 

00:30:13 

Może je przejawiać również w stosunku do dzieci. Może je przejawiać w stosunku do innych zwierząt. Może jako pies rodzinny nie być stonowany? 

00:30:21 

Tylko pogue. 

00:30:23 

Jeżeli chcemy wybrać psa do domu, w którym są dzieci, małe dzieci nie powinniśmy wybierać teriera, bo terier to niekoniecznie pies który. 

00:30:33 

Co do zasady. 

00:30:34 

Lubi Towarzystwo małych dzieci. 

00:30:36 

Jeżeli wybieramy psy ras dużych, które długo dojrzewają takie jak goldeny czy labradory, które choć przyjazne co do zasady, choć co do zasady pracują w terapii, to pracują w terapii pod okiem fachowca profesjonalisty, który odpowiednio prowadzi takiego psa, a i tak ich okres dojrzewania jest stosunkowo długi. W tym okresie ich zachowania emocjonalne. 

00:31:00 

Ich reakcje na różne sytuacje bywają bardzo, mają na ekscytacji, co w przypadku towarzystwa małych dzieci może się skończyć z tym, żeby dziecko zostanie przewrócone niejednokrotnie przez dużego podekscytowanego prze. 

00:31:16 

Nie nie tylko jedynym wyborem dla dla rodziny jest pies rasy miniaturowej, bo z kolei są przy. 

00:31:24 

Małych ras, takie jak cziłała takie jak Yorkshire terrier, terier Ll czy taki jak szpic pomi pomeranii im fill, które nie przepadają za towarzystwem dzieci i bardzo często wiąże się to z tym, że walczymy następny spot gry za niemką Ssaniem czy szczekaniem na dziecko. 

00:31:43 

Większość miniaturowych wspaniali taki jak cavalier takich jak japoński Chin czy papillon to 3 bardzo przyjazne dzieciom, którą łatwo tolerują dzieci i w łatwy sposób dają się wprowadzić do rodziny, w której są dzieci. Ale dalej. 

00:31:59 

Te dzieci muszą być przyzwyczajone i nauczone tego, jak należy takiego psa traktować, bo każdy piec bo przy nieodpowiednim traktowaniu przy zaspokajaniu ll nie zaspokajaniu jego potrzeb i zachowaniach, które będą go wprowadzać w stan lęku. Będzie to dziecka unikał i w skrajnym przypadku może również dziecko pogodzić. 

00:32:22 

Dlatego wybór rasy to wybór ważny. To wybór na lata. To wybór, który musi, w którym musi korespondować poziom energii psa z naszym poziomem energii. 

00:32:32 

Cechy pierwotne psa cechy cechy tego psa, które tworzyły jego historię, które wynikają z jego pochodzenia, muszą być uwzględnione przy naszej analizie tego, czy nam takie takie będą odpowiadać, ponieważ te genetyczne uwarunkowania najczęściej. 

00:32:52 

Potępiasz, następnie pokaże. 

00:32:56 

W mniejszym większym stopniu, ale jednak ma to bardzo istotne znaczenie. 

00:33:02 

Dziękuję bardzo. 

 

Pozostałe odcinki

Podobne materiały