Pełna treść dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów

Masz już subskrypcję? Zaloguj się!

Higiena kuwety

Blanka Majewska
Kocia kuweta ODC. 6/8

W tym filmie autorka opowiada o tym jak prawidłowo dbać o higienę kuwety naszego kota.

Transkrypcja video Higiena kuwety 

00:00:17 

Tak jak my korzystamy z czystych. 

00:00:20 

Alette, tak nasze koty mają święte prawo do korzystania z czystych kuwet i dzisiaj właśnie o higienie strefy kuwet owej powiemy sobie słów kilka. 

00:00:35 

Po pierwsze bardzo ważna informacja na początek koty mają znacznie bardziej niż ludzie rozl rozwinięty zmysł Węchu. Służy im on do 4 różnych czynności. Używają go. 

00:00:51 

Zarówno do komunikacji, jak i reprodukcji spożywania pokarmów. 

00:00:57 

Oraz polowania na ofiarę, w związku z czym koty mają aż 200 milionów receptorów węchowych. Tymczasem ludzie mamy mają 5 milionów, więc widzimy, że ta różnica jest kolosalna. 

00:01:17 

Przejdźmy teraz do czynników, które mają wpływ na CD na kuwety. 

00:01:23 

Jest to częstotliwość sprzątania, rodzaj żwirku, rodzaj kuwety, spożywany pokarm oraz umiejscowienie kuwety. Jaka powinna być prawidłowa częstotliwość sprzątania, kuwety nieczystości powinniśmy wyrzucać 2 razy dziennie, natomiast minimalnie jest to raz dziennie do odpadów zmieszanych. 

00:01:54 

Dlaczego nie do toalety? Ustawa z 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków mówi o tym, że nie powinniśmy wrzucać takich odpadków nieczystości, jak żwir właśnie do toalet. 

00:02:17 

Kolejna ważna informacja, jeśli chodzi o sprzątanie kuwety jest taka, że jeśli zauważymy zwiększoną częstotliwość oddawania moczu bądź kału przez naszego kota, warto jest wykluczyć podłoże medyczne. No dobrze, a jak często powinniśmy myć samą kuwetę oraz wymieniać drzwi? 

00:02:44 

Jak to zależy od rodzaju żwirku, jaki stosujemy? Jednak podaje się taką granicę od tygodnia mniej więcej do 2 tygodni. 

00:02:56 

***** te myjemy bądź to samą gorącą wodą, gorącą wodą z płynem do mycia naczyń bądź ll za pomocą specjalnego, dedykowanego do tego detergentu. 

00:03:11 

Kolejny aspekt, o jakim sobie powiemy jest to rodzaj żwirku i jak rodzaj żwirku wpływa na sig nę strefy kuwet owej. 

00:03:21 

Czasami może wyglądać to zupełnie inaczej, niż nam się pierwotnie wydaje. Na przykład żwirki zapachowe z naszej perspektywy powinni powinny uatrakcyjniać strefę kuwet ową. Tymczasem dla kotów, które mają wyostrzony węch. 

00:03:42 

Może okazać się. 

00:03:44 

Że intensywny zapach powoduje awersję do kuwety i niechętnie będzie zmienić zwierzę. Korzystało kolejny rodzaj żwirku. Jaki warto jest przemyśleć? 

00:03:58 

Są to żwirki silikatowa tak zwane silikonowe producenci w USA zalecają ich wymianę nawet co 3 dni. Nie zawsze ułatwiają nam pielęgnację strefy. 

00:04:14 

***** towej żwirki nie zbrylający, ponieważ nie łapią one. 

00:04:20 

Oczu i nie tworzą bryłek przez coi zalega on w kuwecie aż do momentu, kiedy w całości nie usuniemy zawartości kuwety. 

00:04:33 

Kolejne punkt, o jakim sobie powiemy, to jest to rodzaj kuwety łatwiej czyści nam się kuwety otwarte, a to z takiego prozaicznego powodu, że nie zawierają pokrywy, więc ta powierzchnia mycia jest dla opiekuna. 

00:04:52 

Pływacy zamknięte mają ograniczoną cyrkulację. W związku z tym wrażenia zapachowe nie są przyjemne dla kota. Dodatkowo czynnikiem takim, który sprzyja pojawieniu się rzadszej higienę kuwety, jest to, że opiekun nie widzi kału ani moczu, więc może zdarzyć się, że zapomni sprzątnął. 

00:05:23 

Taką kuwetę na chigi. 

00:05:27 

EE i wrażenia zapachowe opiekuna ma również wpływ rodzaj spożywanego pokarmu wy karmach wysoko mięsnych, niskoprzetworzonych kartel. Z moich obserwacji wynika jest mniejszy bezwonny. 

00:05:46 

W związku z tym jest on przyjemniejszy dla opiekuna niż matowym, niż ma to miejsce w przypadku karm wysoko przetworzonych. 

00:05:57 

Zawierających duże ilości zbóż oraz węglowo. 

00:06:02 

Danów. Wtedy widzimy i mamy do czynienia z takim kałem o nieprzyjemnym zapachu oraz większych rozmiarów i ostatni taki element o jakim chciałabym wspomnieć jest to umiejscowienie kuwety. Starajmy się nie miejsca wiać jej w pobliżu kaloryferów. 

00:06:27 

Bądź to małych pokoi z ograniczoną wentylacją, ponieważ zwiększa to jakieś nieprzyjemne wrażenia zapachowe, tak jak widzimy, czego strefy kuwet owej, czasami nawet małe zmiany z perspektywy opiekuna potrafią przyczynić się do wzrostu atrakcyjności i wzrostu higieny z perspektywy kota. 

 

Pozostałe odcinki

Podobne materiały