Pełna treść dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów
Masz już subskrypcję? Zaloguj się!
W ostatnim odcinku z serii omówione zostają najnowsze metody diagnostyczne i lecznicze w terapii okulistycznej zwierząt towarzyszących.
00:00:17
Dzień dobry, nazywam się Anna Cisło pare Kulek, Jestem lekarzem weterynarii, OKULISTĄ zajmuje się leczeniem chorób oczu, u psów, kotów oraz koni oraz Jestem doktorem nauk biologicznych i zajmuje się pracą naukową dotyczącą regeneracji.
00:00:33
Siatkówki u psów.
00:00:36
E opowiem wam dzisiaj o nowych terapiach wy okulistyce zwierząt, ponieważ innowacyjność i okulistyka są to 2 rzeczy, które zawsze idą ze sobą w parze.
00:00:50
Zacznę od chorób rogówki, rogówka to jest yyy przezroczysta błona, która jest dla nas najbardziej widoczna.
00:00:59
EE musi mieć odpowiednią krzywiznę i musi mieć odpowiednią przejrzystość. Warunkuje to ll otrzymywania prawidłowego obrazu na siatkówce. Wcześniej okulistyce weterynaryjnej.
00:01:15
Salę naszych terapii było przede wszystkim utrzymanie integralności gałki ocznej. Mówiąc inaczej chodziło po prostu o to, żeby wyleczyć oko tak, żeby zostało obecnie wiedząc.
00:01:29
Że istnieje zjawisko aberracji, mając większą wiedzę na temat wzroku naszych pacjent.
00:01:37
Celem wielu terapii regenerujących probówkach jest również jak golenia z jak nam większą przezornością i z jak najmniejszym bliznowacenia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia, takich jak protezy, rogówki, Soczewki Kolagenowe, krople Vital, rok. Jesteśmy w stanie my tylko wygoić Rogówka, ale również zapewnić.
00:02:07
Jak najmniejszą bliznę.
00:02:09
Co nie będzie potem w przyszłości miało wpływu na wzrok na widzenie u naszych zwierząt. Zespół suchego oka jest to jednostka chorobowa, która stanowi bardzo poważny problem w okulistyce ludzi.
00:02:25
Ale i zwierząt.
00:02:27
Zespół suchego oka jest spowodowane brakiem produkcji łez. Wtedy mówimy o tak zwanym ilościowym zespole suchego oka może być również spowodowane zaburzeniami filmu.
00:02:40
Nowoczesne terapie EE zespołu suchego oka nie opierają się tylko na leczeniu stanu zapalnego czy nawilżaniu oka, ale nowoczesne terapie bazują na osiągnięciach medycyny regeneracyjnej. Mówię o przeszczepie komórek macierzystych do gruczołów uzo.
00:03:01
Istnieją dane publikacje. Ja również się tym zajmuje, które mówią o tym, że przeszczep komórek macierzystych do gruczołów łzowych u zwierząt cierpiących na zespół suchego oka może dawać bardzo dobre długotrwałe rezultaty polegające na regeneracji gruczołów łzowych.
00:03:24
I tym samym zmniejszaniu stanu zapalnego, który jest skutkiem niedoboru łez.
00:03:30
Rezi region i retinopatia jest to temat szczególnie mi bliski, ponieważ przez ostatnie pięc lat mojego życia zajmowałam się pracą naukową dotyczącą regeneracji siatkówki i wraz z zespołem Międzynarodowego Instytutu medycyny Transakcyjnej oraz zespołem Eventu udało mi się opracować pierwszą terapię regeneracyjną siatkówki u psów.
00:03:59
Która polega na tym, że u psów dotkniętych chorobą siatkówki, bez względu na przyczynę, w tym również choroba genetyczną, jesteśmy w stanie powstrzymywać proces postępującej degeneracji oraz.
00:04:17
Jesteśmy w stanie tą siatkówkę regenerować. Reasumując, możemy zatrzymać utratę wzroku, ale też poprawić wzrok u zwierząt, które tak naprawdę jeszcze kilka lat temu były skazane na nieodwracalną utratę.
00:04:39
Jeżeli chodzi o techniki operacyjne, ll istnieje wiele jednostek chorobowych. Hmm, okulistyce, których jedynym rozwiązaniem, przy których leczeniu wykorzystujemy, po prostu mówiąc krótko, chirurgie zaćma, czyli mętna soczewki, może prowadzić do tego, że zwierzę nie widzi zwierzę czy człowiek natomiast z zacną walczymy tylko w jeden sposób, wykonując zabieg operacyjny.
00:05:07
Wako MSY Fikać a, czyli operacja soczewek. Jest to zabieg, który polega na ultradźwiękowym rozbiciu mętnej soczewki i wstawieniu sztucznej soczewki, dzięki czemu zwierzę jeżeli ma zdrową siatkówkę, widzi normalnie i widzi trwale na koniec chciałam jeszcze powiedzieć o jaskrze i możliwościach terapeutycznych jaskry.
00:05:35
Jaskra jest dla mnie bardzo dużym problemem, jeśli chodzi o okulistykę weterynaryjną, dlatego, że nasi pacjenci z uwagi na to, że nie są w stanie werbalnie poinformować nas o pierwszych deficytach wzroku, często zgłaszani są do nas do Okulistów wy zaawansowanej postaci choroby.
00:05:59
EE bardzo często jest tak, że zwierzęta, które cierpią, cierpią na jaskrę, przychodzą do nas w momencie, kiedy już nie widzą i wtedy w zasadzie nasze zabiegi polegają na tym, aby niestety nie przywróc na czy polegają na tym, aby uśmierzyć ból, ponieważ w takich przypadkach nie jest możliwe przywrócenie wzroku. Pacjenci ludzcy zgłaszają się do do lekarza okulisty znacznie wcześniej. Dlatego tych zabiegów przeciw jaskrawych, które.
00:06:29
Potencjalnie mogą ratować EE wzrok jest więc.
00:06:32
Ok.
00:06:32
EE zdarza się również u moich pacjentów, że bardzo wcześnie zostanie wykryta jaskra, a przynajmniej na tym etapie, że zwierzę jeszcze widzi i że funkcjonuje siatkówka.
00:06:44
I wtedy staramy się wykonywać takie zabiegi w momencie, kiedy nie ma odpowiedzi na leczenie farmakologiczne, które będą pozwalały dłużej widzieć takim zabiegiem jest laserowa cyklow oto ablacja, którą wykonujemy w krótkim znieczuleniu ogólnym i polega ona na tym, że laserową jeszcze mycia łożyskowe, które.
00:07:04
Produkuje EE płyn.
00:07:08
Zaletą tej metody jest to, że działa wybiórczo tylko na ciało, że zkowe natomiast nie uszkadza siatkówki. Reasumując, jesteśmy w stanie wykonać zabieg, który zapewni zwierzęciu niskie prawidłowe ciśnienie wewnątrzgałkowe, ale równocześnie to umożliwi widzenie.
00:07:29
Bardzo się cieszę, że.
00:07:32
Tych yy w tym cyklu EE 4 opowieści moich mogłam się z wami podzielić moją wiedzą. Myślę, że te bardzo ogólne informacje trochę zainspirują. Was do zastano.
00:07:50
Zmienia się nad tym, jak widzą moje zwierzęta.
00:07:53
EE, co mogę zrobić, żeby widziały lepiej? Co mogę zrobić, żeby, żeby przeciwdziałać chorobą? Co mogę zrobić, żeby widziały dłużej z 2 strony? W przypadku osób pracujących z psami użytkowymi? Mam nadzieję, że te informacje, którymi się podzieliłam.
00:08:17
EE będą stanowiły również yy cenną wskazówkę do pracy z psem do zrozumienia pewnych jego zachowań, do pewnych sytuacji. To są oczywiście tematy, które można zagłębiać i które można rozwijać. Które z mojego punktu widzenia są bardzo ciekawe.
00:08:43
Natomiast myślę, że z punktu widzenia opiekunów zwierząt stanowią bardzo cenne wskazówki behawioralne oraz takie wskazówki, które pomogą nam lepiej zrozumieć naszych przyjaciół. Dziękuję.